TZ: Rada MČ Praha 2 v čele se starostkou Černochovou schválila v rozporu s rozhodnutím zastupitelstva výstavbu v zahradě chráněné roubenky. Zelení radu vyzývají k rezignaci

Tisková zpráva SZ Praha 2

Zelení vyzývají Radu MČ Praha 2, aby odmítla plány soukromého investora zastavět zahradu kolem památkově chráněné roubenky u Nuselských schodů (11. 10. 2015).
Zelení vyzývají Radu MČ Praha 2 k rezignaci.

Rada MČ Praha 2 odsouhlasila na svém zasedání 14. prosince 2015 výstavbu bytů a garáží u roubenky. Rada se shodla na stejném znění usnesení, které už 7. prosince 2015 odmítlo zastupitelstvo MČ Praha 2. Zelení toto jednání za zavřenými dveřmi, jehož výsledek je zcela v rozporu s vyjádřenou vůlí zastupitelstva a obyvatel, považují za skandální, a vyzývají radu MČ Praha 2 v čele se starostkou Janou Černochovou k okamžité rezignaci.

„Starostka Černochová a rada složená z ODS, TOP09 a OSB (Občané za spokojené bydlení) uštědřili demokracii v Praze 2 další políček. Když nezískali souhlas s výstavbou na zastupitelstvu 7. prosince 2015, odhlasovali výstavbu o pouhý týden později na jednání rady, kam nesmí veřejnost ani opozice,“ řekl Jan Hruška, předseda zastupitelského klubu Strany zelených.
„ODS se chová, jako by toto volební období mělo být jejím posledním v Praze 2 a po nich měla přijít už jen potopa. Souhlas s výstavbou u roubenky, a to v utajení za zavřenými dveřmi, aniž by byl návrh usnesení zveřejněn na programu jednání rady, je plivnutím do obličeje obyvatelům Zvonařky a také více než 1700 signatářům a signatářkám petice proti výstavbě,“ uvedla Kateřina Jechová, zastupitelka za Stranu zelených.
„Někomu na výstavbě u roubenky musí velmi záležet. Do médií pronikly zprávy, že investora zastupuje Bořek Votava, bývalý Bémův úředník napojený na pražské kmotry. Výstavba u roubenky je v rozporu se zájmy obyvatel Prahy 2. Starostka Černochová a rada složená z ODS, TOP09 a OSB se však rozhodly hájit raději zájmy investora, a to tím nejšpinavějším možným způsobem,“ řekla Monika Horáková, zastupitelka za Stranu zelených.
„Rada ztratila tímto bezprecedentním rozhodnutím, kterým obešla zastupitelstvo, poslední zbytky důvěry. Vedení Prahy 2, které nehájí veřejný zájem, ale zájem pražského podsvětí, nemůže nadále řídit Prahu 2. Proto vyzýváme Radu MČ Praha 2 pod vedením Jany Černochové k okamžité rezignaci na funkce. Praha 2 si zasluhuje čestné a nezkorumpované vedení,“ uvedl Michal Uhl, zastupitel zvolený za Stranu zelených v Praze 2 a předseda kontrolního výboru.

Kontakt:

Jan Hruška: 602 253 702, Kateřina Jechová: 603 306 463, Monika Horáková: 737 810 593, Michal Uhl: 724 027 550

Více informací: Web: http://praha2.zeleni.cz, FB: SZPraha2, Twitter: @SZPraha2

Napsat komentář