Zelení Praha 2: Vyzýváme Janu Černochovou a Alexandru Udženija, aby nekumulovaly funkce

Na dnešním jednání Zastupitelstva MČ Praha 2 byla starostkou zvolena Alexandra Udženija. Nahradila tak Janu Černochovou, která byla minulý týden jmenována ministryní obrany ČR. Oběma zvoleným gratulujeme, ale zároveň jsme nuceni vyjádřit nesouhlas s kumulací funkcí, do které se obě političky dnešní volbou dostaly.

“Nepovažuji za šťastné, aby ministryně obrany ČR zároveň vykonávala funkci neuvolněné radní pro školství v centrální pražské městské části. Jsem přesvědčen, že každá z těchto funkcí natolik ovlivňuje životy mnoha lidí, že je nutné vykonávat je naplno a bez časových kompromisů,” uvedl zastupitel Michal Uhl (Dvojka sobě/Zelení).

“Alexandra Udženija je novou starostkou Prahy 2, zároveň je ale stále placenou předsedkyní Kontrolního výboru hlavního města Prahy. Budeme sledovat, zda dodrží své slovo a z funkce předsedkyně výboru v dohledné době rezignuje,” řekla Anna Junková, členka Rady Zelených Praha 2.

“Jednou z priorit nové starostky Udženija je zajistit lepší nakládání s odpadem, aby se nevršil v ulicích Prahy 2. Pokud však bude Alexandra Udženija i nadále všechno svádět na magistrát a nezvolí v odpadové politice Prahy 2 systematický přístup, jsem přesvědčena, že se jednalo jen o planý slib,” uvedla Monika Horáková, spolupředsedkyně Zelených Praha 2.

Napsat komentář