Dlouhodobý program

ZELENÁ POLITIKA JAKO ODPOVĚDNOST ZA SDÍLENÝ SVĚT

Na sjezdu v lednu 2017 jsme schválili nový dlouhodobý program. Ten dosavadní byl z roku 2003 a protože měnící se svět přináší nové výzvy, aktualizovali jsme náš základní programový dokument, kterým dáváme najevo, jaký svět si představujeme. Na jeho tvorbě se podílelo mnoho desítek lidí a věříme, že svým obsahem představuje ideální podobu společnosti v České republice, Evropě i na celé planetě.

Dlouhodobý program ke stažení: Zelená politika jako odpovědnost za sdílený svět (PDF)

(Upozornění: Text neprošel jazykovou korekturou, jedná se o bezprostřední výstup z jednání sjezdu Strany zelených 21.1.2017 )

OTÁZKY A ODPOVĚDI

JE TOHLE VÁŠ PROGRAM, SE KTERÝM PŮJDETE DO VOLEB V ROCE 2017?

Ne, tohle je dlouhodobý program, který řeší základní vize a představy. Konkrétnější volební program představíme na jaře 2017

PROČ JE TO TAK DLOUHÉ? PROGRAMY PŘECE NIKDO NEČTE

Jsme strana, založená na ideích a myšlenkách, nikoli podnikatelský projekt. Program obsahuje všechny podstatné kapitoly života a určuje, v jakých mantinelech se naši zvolení politici a političky budou ve funkcích chovat.

NĚCO MI V PROGRAMU CHYBÍ NEBO VADÍ, JE MOŽNÉ TO JEŠTĚ ZMĚNIT?

Program budeme chtít pravidelně aktualizovat, takže je zcela jistě možné jej měnit, pokud se na tom shodne většina členské základny. Pokud máte chuť program měnit, nebo dokonce svou vlastní činností naplňovat, přidejte se k nám, rádi vás uvítáme. Nápady a postřehy prosím pošlete na info@zeleni.cz