Pokus vykácet dva vzrostlé stromy v bývalé zahradě Smetanka v Praze 2 firmě Aquasys zatím nevyšel

V pátek 14. 6. 2019 se firma Aquasys pokusila pokácet dva vzrostlé zdravé stromy u vchodu do bývalé Zahrady Smetanka v Praze 2. Akci však přerušila policie, která po našem upozornění vyhodnotila, že si firma Aquasys vyřídila pro kácení příliš malý zábor, který byl pro rozsáhlou korunu stromů zcela nedostatečný, a kácení tak ohrožovalo procházející lidi. Obyvatelé sousedních domů protestovali proti kácení přímo na místě.

Tisková zpráva Dvojky sobě, 16. 6. 2019

Upozornil jsem městskou policii na možné pochybení ze strany kácející firmy. Jsem rád, že policie kácení ukončila a děkuji jí tímto za součinnost. Je alarmující, že firma zajišťující práci pro naši obec není schopna dodržet elementární pravidla a ohrožuje bezpečnost obyvatel,” uvedl zastupitel Michal Uhl (Dvojka sobě/Zelení).

Firma Aquasys je známá tím, že jí Česká inspekce životního prostředí udělila už minimálně tři pokuty související s nelegální činností v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Toto je velmi snadno dohledatelná informace. Nechápu, že vládnoucí koalice takto hazarduje, doplnil zastupitel Otto Schwarz (Dvojka sobě/KDU-ČSL).

Chodili jsme rádi do Zahrady Smetanka a oba dva vzrostlé stromy nám nesčetněkrát poskytly příjemný stín. Chápu, že koalice slíbila výstavbu hřiště. Podle mě se ale hřiště a zdravé vzrostlé stromy vůbec nevylučují, spíše naopak. Kácet takové stromy je velká chyba,” řekla Anna Kárníková (Dvojka sobě/ČSSD)

Video zachycující kácení: https://www.facebook.com/monika.horakova.984/videos/2318079838435360/

Kontakt pro média – Dvojka sobě:

Michal Uhl, mobil: 724 027 550 Otto Schwarz, mobil: 603 725 339


Napsat komentář