Zelení určili kandidáty a kandidátky pro komunální volby v Praze 2: lídrem bude Jan Hruška

Tisková zpráva – Strana zelených na Praze 2 nominovala své kandidáty do komunálních voleb, které proběhnou na podzim 2018. Lídrem kandidátky v jedné z nejprestižnějších pražských čtvrtí se stal Jan Hruška. On sám ale zdůraznil, že úsilí o podporu záměrů Zelených bude kolektivní.


Jméno lídra Jana Hrušky vzešlo z hlasování na dubnovém zasedání základní organizace Strany zelených Praha 2. Na dalších místech kandidátky budou Kateřina Jechová, Michal Uhl a Ivana Milek Brodská.

Jan Hruška se dlouhodobě zaměřuje především na hospodaření městské části. „Téměř ve všech segmentech existují možnosti, jak práci městské části finančně zefektivnit. Prvním krokem je ale odstranit úplatky a neprůhledné zakázky. Pak můžeme finance použít pro skutečně důležité a užitečné projekty,“ uvedl Jan Hruška. Rozpočet Prahy 2 se přitom pohybuje v řádu stovek milionů korun (konkrétně více než 750 milionů Kč v naplánovaných výdajích na rok 2018), a dosahuje tedy úrovně většího okresního města.

Jan Hruška přitom zdůraznil, že chce v kampani spolupracovat i se svými dlouholetými kolegy. „Budeme naše plány a návrhy prosazovat jako tým. Protože chceme také pracovat pro tým, jímž jsou občané Prahy 2,“ dodal Jan Hruška.

Podle něho je jedním z klíčových cílů strany zabránit neprůhlednému kšeftování s obecním majetkem a upřednostnit jeho využívání pro účely, které jsou prospěšné právě místním z Prahy 2. „Řídil jsem finance ve firmách s miliardovými obraty, což se velmi hodí v aktuální situaci Prahy 2, která po privatizaci obecního majetku disponuje hotovostí v podobném rozsahu. Je nutné, aby se tyto zdroje dostaly ke všem obyvatelům naší městské části, na jednoho občana připadá bezmála 100 tisíc korun,“ vypočítává Jan Hruška.

Strana zelených dlouhodobě kritizuje například pochybné machinace při privatizaci obecních bytů, kdy jeden z nich získala za velmi příznivou cenu přímo místostarostka městské části. Zelení se rovněž angažují v boji proti likvidaci unikátní historické roubenky Na Zvonařce nebo bojovali za zachování komunitní zahrady Na Smetance. „Většina těchto užitečných projektů čelí výraznému komerčnímu tlaku, protože parcely v naší čtvrti jsou velmi atraktivní. Bohužel tomuto tlaku podléhají i někteří zástupci městské části,“ uvedl Michal Uhl, sociolog a nyní předseda Kontrolního výboru.

Další priority vycházejí z dlouhodobého programu, který Strana zelených vypracovala a na Praze 2 prosazuje (viz http://praha2.zeleni.cz/program/). Jde především o řešení katastrofální dopravní situace v oblasti magistrály, ale i v okolních komunikacích. „Jde o problém, který velmi vyžaduje i spolupráci s ostatními radnicemi, městem, ale třeba i Dopravním podnikem a dalšími institucemi. Jakékoli omezení například na Praze 1 nebo Praze 3 se totiž okamžitě promítá i v naší lokalitě,“ upřesnila Kateřina Jechová, bývalá místostarostka Prahy 2.

Ivana Milek Brodská se nyní zabývá hlavně aktivitami kolem náplavky Rašínova nábřeží u Vltavy, která se pro rezidenty stává čím dál větší noční můrou (hluk, nepořádek, agresivita opilců). „Náplavky je třeba vnímat jako kvalitní veřejný prostor umístěný v sousedství rezidenční čtvrti. Kulturní akce mají nabízet rozvoj lokality a musí respektovat její charakter“ popisuje Ivana Milek Brodská.


Kontakt:

Zelení – Praha 2, www.praha2.zeleni.cz, FB: https://www.facebook.com/SZPraha2/, Twitter: https://twitter.com/szpraha2

Jan Hruška

Předseda zastupitelského klubu Strany zelených. Zastupitelem na Praze 2 je od roku 2014. Na Městské části Praha 2 byl od roku 2008 členem finanční komise a od zvolení pracuje ve Finančním výboru. V SZ od roku 2006. Vystudoval VŠE v Praze. Sedm let působil jako finanční ředitel pro ČR a SR ve společnosti Nutricia, posledních deset let pak na stejné pozici ve společnosti Partner in Pet Food CZ, největším středoevropském výrobci krmiv pro domácí mazlíčky. Je ženatý a má 3 děti (ročníky 2004, 2006 a 2010). Kromě rodiny se věnuje sportu, literatuře a historii.

Přílohy

Tisková zpráva ke stažení (formát PDF)

Napsat komentář