Zelení z Prahy 2 uklidili koryto Botiče a pověsili ptačí budky

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Členové Strany zelených v Praze 2 se v sobotu 18. dubna zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko 2015. “V 9:00 jsme se sešli pod Nuselským mostem a vybaveni rukavicemi a pytli na odpadky jsme se pustili po proudu Botiče a snažili se vysbírat co nejvíc odpadků a předmětů, které do potoka nepatří,” popisuje úklidovou akci Tomáš Najbrt a Monika Horáková doplňuje: “Vstoupit bylo potřeba i do vody, aby bylo možné vytáhnout větší kusy, zaklíněné mezi kameny.”

V korytě ležely nejen odpadky, které tam aktivně umístili nezodpovědní lidé, jako např. cigaretové nedopalky, krabice od vína, žaluzie, ale také papíry a plastové obaly, které do potoka zavál silný vítr z kontejnerů stojících na břehu. Znečišťování potoka lidmi se dá předejít pouze trpělivou výchovou a vlastním příkladem, u kontejnerů jde o technické řešení: buď lepší lokalizace odpadových nádob a nebo přidání ochraného prvku proti šíření odpadků již umístěných do popelnic.

Další rozměr dalo akci pověšení tří ptačích budek v parku Folimanka. Budky vyrobili žáci Základní školy Křesomyslova. Dobrovolník z řad veřejnosti, pan Petr Kubina, vybral vhodné stromy k pověšení budek pro sýkorky, ale i větší ptactvo. Sám pak na stromy spolu s Tomášem Křemenem lezl a budky věšel.

 

Napsat komentář