Chceme v Praze 2 zjednodušit pronajímání obecních bytů, ozelenit rozpálené plochy a dát konečně hlas lidem, kteří zde žijí. Jsme koalice Dvojka solidární a zelená. 

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. července 2022–V podzimních komunálních volbách bude v Praze 2 kandidovat volební uskupení DVOJKA SOLIDÁRNÍ A ZELENÁ – koalice ČSSD, KDU-ČSL, Zelených a nezávislých kandidátů. 

Lídryní kandidátky je knihovnice a bývalá zastupitelka Prahy 2 Monika Horáková, která se podílela na založení komunitní zahrady Smetanka a dlouhodobě podporuje dialog mezi občany a radnicí, např. při kontroverzních záměrech vybetonovat část Folimanky, postavit lávku přes Bělehradskou ulici či vykácet vzrostlé zdravé stromy na sportovním hřišti na Smetance.

Sledovala jsem zblízka většinu kauz, které v poslední době hýbaly naší čtvrtí. Nejen, že radnice pod vedením ODS ignoruje názory lidí, kterých se různé změny ve veřejném prostoru dotýkají, ale mnohá její rozhodnutí považuji za velmi nezodpovědná. Potřebujeme upravit město tak, aby zvládlo probíhající klimatické změny co nejlépe. ODS zatím dělá opak. Kácí stromy a betonuje. Pěší chůze a cyklodoprava jsou tu téměř zakázaná slova. Chceme to změnit a víme jak. Proto jdeme do voleb,” říká lídryně kandidátky Monika Horáková (Zelení).

„Současná mladá generace má čím dál větší problém najít bydlení. Pokud nechceme, aby se Praha 2 stala v budoucnu jen skanzenem pro turisty, musíme zajistit, aby co nejvíce bytů sloužilo k dlouhodobému bydlení – na prvním místě samozřejmě obecní byty podle jasných pravidel pro stanovené cílové skupiny. To, že je aktuálně 440 obecních bytů bez využití, považuji za velký problém, který je potřeba vyřešit,” říká Jiří Dienstbier (ČSSD), který je na 2. místě kandidátky.

„Na rozdíl od současného vedení radnice chceme umožnit občanům naší městské části participovat na projektech ve veřejném prostoru již ve stadiu záměru. Sbírat podněty mezi občany, pořádat veřejná setkání, představovat alternativy a hovořit o nich. Až poté rozhodnout. Nelze vnucovat obyvatelům určité lokality projekt, o kterém neproběhla žádná veřejná diskuse v místě, a který z velké části odmítají s poukazem na řadu racionálních argumentů. Jako tomu je třeba v případě betonáže části parku Folimanka nebo záměru zbourat starou Kuželnu v ulici Horská. Takhle si my samosprávu určitě nepředstavujeme“, říká Irma COMSTOCKOVÁ (KDU-ČSL), která je na 4. místě kandidátky. 

Předvolební koalice navazuje na úspěšný projekt DVOJKA SOBĚ z roku 2018, kdy se Zelení, KDU-ČSL a ČSSD spojili poprvé. V současné době se jedná o třetí nejpočetnější zastupitelský klub v zastupitelstvu MČ Prahy 2. 

Kontakt: 

Monika Horáková: monika.horakova@zeleni.cz, mob.: 737810593

Jiří Dienstbier: jiri@dienstbier.cz

Irma Comstocková: irma@comstock.cz

Napsat komentář