Kateřina Jechová: Pečujeme o kvalitu života v Praze 2

GG_SZ_P2_Vysehrad 012 „Máte právo důstojně bydlet, žít v dobrém prostředí v bezpečném městě. Máte právo na pomoc v nouzi, na dobré školy a školky, na podporu při práci i zábavě. Máte právo mít přátelskou a hospodárnou radnici.“, stojí v programu Strany zelených v Praze 2

Mám radost, že se nám v tomto volebním období podařila řada věcí. Úspěšně dokončených nebo fungujících projektů je tolik, že je kapacita sloupku nepojme. Jen krátce: máme první domov s hospicovou péčí v ČR, chráněné dílny, sociální podniky, azylové bydlení pro matky s dětmi, bezplatné poradny pro lidi v krizi. Základní školu jsme z nevyhovujících podmínek u magistrály přestěhovali na Vyšehrad. Vytvořili jsme pravidla sociální bytové politiky.  Podporujeme řadu neziskových organizací, na které se můžete spolehnout.

Víme, jak na to a máme plán, jak pokračovat v příštím volebním období:

Máte právo na pomoc obce – zajistíme co nejširší výběr služeb pro lidi, kteří potřebují péči, aby si mohli svobodně vybrat tu, která jim vyhovuje nejvíce. Budeme cíleně vyhledávat lidi, kteří potřebují pomoc. Zachováme obecní jesle.

Máte právo na dobré podmínky pro vaše děti – právo na místo v obecní mateřské škole, na pestrý výběr z předškolní péče a kvalitní základní školy. Nabídneme vám různé alternativy. Společnost je pestrá, a proto by měla být i různorodá nabídka vzdělávacích programů.  Nabídka školních i mimoškolních aktivit musí být přístupná všem dětem bez rozdílu.

Máte právo na bohatý kulturní život – kulturní iniciativy nechceme omezovat na uzavřené prostory, budeme využívat venkovních prostranství po celé Praze 2 (sousedské slavnosti, piana na ulici, jarmarky na náměstích, lokální kulturní festivaly). Víme, že máte rádi farmářské trhy na Náplavce a chceme je zachovat. Podpoříme Prague Pride. Zasadíme se o pokračování projektu Stopy židovské přítomnosti v Praze 2.

(Vyšlo v Novinách Prahy 2 v srpnu 2014)

Napsat komentář