Přemostění Bělehradské? Pozvánka na veřejnou on-line debatu

Zveme vás 4. 3. 2021 od 19 hodin na veřejnou on-line debatu.

Pozvání do debaty přijali:

Adam Scheinherr (náměstek primátora hl. m. Prahy), Jan Korseska (místostarosta pro dopravu, finance a investice Prahy 2), Matěj Michalk Žaloudek (architekt, předseda Výboru pro územní rozvoj Prahy 3), Ivana Milek (obyvatelka Prahy 2, projektová manažerka v cyklodopravě), Zdenka Poliačiková (vedoucí oddělení specialistů Národního památkového ústavu).

Stream poběží zde:

https://www.facebook.com/SZPraha2/live/
Pokud chcete osobně vystoupit v diskuzi, těšíme se na vaši přihlášku mailem na lavka@zeleni.cz. Můžete se přihlašovat i v průběhu diskuze.

Přemostění Bělehradské ulice a tím propojení ulic U Zvonařky a Wenzigova se plánuje již několik let. Nicméně nyní se z oficiálních vyjádření zdálo, že jsme stavbě zatím nejblíže.

Oficiálně k projektu vyšla tato tisková zpráva včetně vizualizací:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/na_vinohradech_vznikne_novy_most_spoji.html

Následně však přišly četné kritické reakce a otázky, kdo a jak projekt konzultoval s památkáři:

https://www.facebook.com/groups/Praha2bezcenzury/permalink/3782035358550235/

Národní památkový ústav žádné kladné vyjádření k lávce nedal: 

https://www.npu.cz/cs/uop-praha/pro-media/70067-vyjadreni-npu-uop-v-praze-k-tiskove-zprave-magistratu-hmp-ve-veci-projektu-lavky-na-vinohradech

Jako Zelení podporujeme budování města krátkých vzdáleností a chápeme, že lávka usnadní pohyb kol a kočárků, nicméně je otázkou, zda tento projekt za 30 milionů bez DPH je tím pravým řešením. Z reakcí, které vyvolala informace o přípravě lávky, bylo patrné i překvapení obyvatel Bělehradské ulice a okolí.

Zveme vás proto na veřejnou on-line diskuzi, která v této souvislosti zatím citelně chybí. Pojďme společně shrnout, proč a jak město přemostění Bělehradské prosazuje, v jaké fázi se nacházíme a co je možné ještě udělat. 

Link na debatu zveřejníme den před diskuzí. Za fotografie historického schodiště děkujeme Ivaně Milek z Prahy 2.

Napsat komentář