TZ: Ohrazujeme se proti umlčování opozice a veřejnosti na zastupitelstvu MČ Praha 2

Petice proti výstavbě u roubenky, 19. 11. 2015TISKOVÁ ZPRÁVA

Strana zelených Praha 2, 19. 11. 2015

Zelení odmítají masivní výstavbu v zahradě památkově chráněné roubenky u Nuselských schodů (Pod Zvonařkou 7, Praha 2) v podobě 35 bytů a 42 garáží, která navíc urbanisticky zničí celé okolí Zvonařky. Spolu s dalšími opozičními stranami požádali proto starostku Janu Černochovou o svolání mimořádného zastupitelstva k tomuto tématu. V určené datum se kromě zastupitelstva dostavily desítky obyvatel Prahy 2. I přesto koalice složená z ODS, TOP 09 a OSB záměrně neschválila ani program jednání. Starostka zasedání po 14 minutách ukončila, aniž by kdokoli mohl předložit argumenty, nebo jen položit otázku.

„Svolali jsme spolu s dalšími stranami mimořádné zastupitelstvo k tématu záchrany okolí památkově chráněné roubenky, protože se domníváme, že takto důležitá věc by se neměla rozhodovat za zavřenými dveřmi. Pokud by představitelé městské části Praha 2 chtěli vyslovit souhlas s výstavbou, která urbanisticky zničí celou lokalitu, měli by to být schopni obhájit před veřejností,“  řekl předseda zastupitelského klubu Strany zelených Jan Hruška.

Za občany Prahy 2 mě mrzí, že ODS zde není stranou ani demokratickou, ani občanskou. Svým přístupem k veřejnosti navazuje na smutnou předlistopadovou praxi z dob normalizace. Domníval jsem se, že jsme se z dějin poučili, bohužel ne všichni,“ dodal Michal Uhl, zastupitel zvolený za Stranu zelených.

„Zorganizovali jsme petici proti výstavbě. K dnešnímu dni ji podepsalo více než 1500 lidí: přes tisíc podpisů v elektronické verzi a přes čtyři sta podpisů v papírové verzi. Předpokládali jsme, že tento silný názor veřejnosti vezme Rada MČ Prahy 2 složená z ODS, TOP 09 a OSB na zřetel, během 14minutového zasedání však nebylo možné petici starostce ani předat,“ řekla zastupitelka za Stranu zelených Kateřina Jechová.

Omlouvám se desítkám lidí, kteří dnes přišli na mimořádné zasedání zastupitelstva a po čtrnácti minutách museli zase odejít, protože ODS, TOP 09 a OSB se rozhodli zablokovat jakoukoli diskuzi a pro jistotu neschválili ani program. Stydím se za nedemokratické vedení Prahy 2, uvedla zastupitelka za Stranu zelených Monika Horáková.

Kontakt na zastupitele a zastupitelky Strany zelených:

Kateřina Jechová: 603 306 463

Michal Uhl: 724 027 550

Monika Horáková: 737 810 593

Záznam celého 14minutového zastupitelstva: https://www.youtube.com/watch?v=2jl0K7s1_2o&spfreload=10

Více informací ke kauze: praha2.zeleni.cz

Odkaz na architektonickou vizualizaci: http://www.rh-arch.com/projekty/bytove-domy/bytovy-dum-zvonarka

Napsat komentář