Zelená kandidátka do Zastupitelstva hl. m. Prahy: bude mít Praha 2 své zástupce v první desítce?

Praha_Nova_radniceV neděli 2. března se konala krajská konference pražské Strany zelených, na které se připravovala kandidátka pro podzimní volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy. Zelení z Prahy 2 vyslali na setkání čtyři delegáty, kteří svými hlasy podpořili mimo jiné nestraníky z Prahy 2 Michala Uhla a Ivanu Königsmarkovou.

„Michalu Uhlovi jen o tři hlasy uniklo sedmé místo. Volba se několikrát opakovala a byla velmi napínavá,” řekla po skončení krajské konference jedna z delegátek a zároveň místostarostka Prahy 2 pro sociální, zdravotní a bytovou politiku Kateřina Jechová. 

„Také Ivana Königsmarková získala od delegátů velkou podporu. Do první sedmičky se však nedostala: protože kandidátka je zipová, střídají se na ní pravidelně muži a ženy. Ivanu Königsmarkovou tak přeskočili někteří kandidáti s celkově menší podporou,“ vysvětlila delegátka a členka Rady ZO Praha 2 Monika Horáková. 

Lídrem kandidátky se stal Petr Štěpánek, předseda pražské Strany zelených (Praha 4), na druhé místo delegáti zvolili Petru Kolínskou (Praha 6), na třetí místo Ondřeje Mirovského (Praha 7), na čtvrté místo Zuzanu Drhovou (Praha 13), na páté místo Matěje Stropnického (Praha 3), na šesté místo Alžbětu Rejchrtovou (Praha 4) a na sedmé místo Jana Trnku (Praha 9).

„Přestože se do první sedmičky nepodařilo prosadit žádného zástupce z Prahy 2, věřím, že se krajské konferenci podařilo sestavit velmi kvalitní kandidátku. Oceňuji, že je složena z výrazných osobností pražské komunální politiky a nepochybuji o tom, že pražští voliči to ocení také,” zhodnotil výsledek delegát Vít Prokopius.

Zda se Michal Uhl a Ivana Königsmarková umístí v první desítce, rozhodne během svého pokračování (z časových důvodů přerušená) krajská konference v nejbližších týdnech.

-red-