Zelení: Penta není víc než obyvatelé Prahy 2. Je skandální, že Praha 2 kývla na masivní zástavbu kolejiště u Hlavního nádraží a občanům nic neřekla.

Zelení souhlasí s ideou zastřešení kolejiště u Hlavního nádraží. Jedná se o rozsáhlou plochu v centru města a je povinností Prahy 2 i hlavního města Prahy zajistit, aby tato plocha byla využita ve veřejném zájmu. Jsme pro výstavbu obecních bytů, škol, školek a veřejných a kulturních institucí.

Jsme však zásadně proti, aby se takto rozsáhlý projekt projednával ve zrychleném procesu, za přítomnosti zástupců Penty, ale zato bez přítomnosti veřejnosti.

Důrazně se vymezujeme proti mlčení, které ve věci zástavby kolejiště předvádí radnice Prahy 2. Zástavba u Hlavního nádraží ovlivní podobu naší městské části natolik, že ji nelze plánovat bez zapojení veřejnosti. 

Budeme i nadále tlačit na vedení Prahy 2, aby o průběhu projednávání řádně informovalo veřejnost. Považujeme za skandální, že za celý duben 2024, kdy padlo několik zásadních rozhodnutí, není ani zmínka na webu či sociálních sítích Prahy 2. Rovněž Noviny Prahy 2 mlčí.

V této situaci je pro nás celý projekt vysoce nedůvěryhodný, stejně jako role soukromých developerů.

Napsat komentář