#Zelený report z 11. řádného jednání zastupitelstva MČ Praha 2

V pondělí 20. února 2017 se konalo jednání zastupitelstva MČ Praha 2. My jsme byli u toho a po celou dobu jsme vytvářeli report – přenos, pracovní název “Zelený report”.

Zde pár úryvků:

“Vystupuje občan Petr Pávek. Upozorňuje na odstranění laviček z náměstí Míru na každou zimu – je to další omezení veřejného prostoru. Senioři a další lidé jsou tím omezováni. Podle starostky je to proto, že v zimě na lavičkách nikdo nesedá, a navíc tam jsou vánoční trhy. Lavičky vystavené povětnostním vlivům mají nižší životnost. Nabízíme odvážnou interpretaci problému: na lavičkách nikdo nesedí, protože tam nejsou.”

“Lavičky v Praze 2 nechceme… V zimě na lavičce přece nikdo nesedí… – Petr Pávek dostal odpověď od paní starostky na interpelaci.”

“Petr Hejna, někdejší zastupitel, interpeluje radní Udženiji. Upozorňuje, že zvýšení základního nájmu o 10 procent v obecních bytech postihuje i nájemníky v sociálních bytech, což je v rozporu s programovým prohlášením rady.”

“Další bod místostarosty Grundlera: řešení pohledávek v případě osob, u kterých již dřívější exekuce byly neúčinné. Nemá cenu zahajovat další exekuce. K bodu vyžádáno i stanovisko právníka městské části, který vždy odpovídá ve stylu “je možný tento výklad, ale i opačný”. Ani tentokrát nezklamal.”

Celý Zelený report naleznete na našem Facebooku, v události pro report vytvořené ZDE.

Napsat komentář